Gündem:

Bilal Erdoğan pazarlıkta
HABERARTIBİR.COM.TR/ÖZEL Başbakan Erdoğan ve Bilal Erdoğan'ın takip edildiği, görüşmelerinin dinlendiği ortaya çıktı. Öyle ki Başbakan Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın her adımının ve görüşmesinin takip edilmiş. İşte kaset ve tape savaşlarının zirve noktasına ulaştığı bu sıcak gündemin detayları Artı Bir TV ekranlarında Can Dündar'ın sunduğu Canlı Gaste ekranlarında yayınlandı.Kiptaş genel müdürlüğü. Kapıdaki hareketlilik polis kamerasında.  O hareketliliğin merkezinde Başbakan Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan var. Yanı başında polis fezlekelerinde bosphors 360 şirketinde ortağı olduğu iddia edilen Usame Kutub ve aynı şirketin genel müdürü Abdülkerim Çay.

POLİSİN HAZIRLADIĞI FEZLEKE

Polis hazırladığı fezlekede bu görüşmenin konusunu Etiler polis okulu arazisinin alımı olarak ortaya koyuyor. Aynı görüşmenin bitimindeyse daha kalabalık bir grup takılıyor polisin objektifine. Orda yine Abdülkerim Çay, Muaz Kadı, Usame Kutup ve Kiptaş'ın genel müdürü İsmet Yıldırım var. 
Polis Bilal Erdoğan için Bosphors 360 şirketinin gizli ortağı diyor. İddianın diğer ayağındaysa etilerdeki polis okulu arazisi bu firmaya satılacaktı. Bu iddiaya belediye başkanı Kadir Topbaş, tapusu elimde kimseye satış yapılmadı yanıtını vermişti.  Yeni fezlekede satışın yapılmadığı ama satış için hazırlık yapıldığı iddiası yer alıyor var. 

İHALE KANUNU DIŞINA ÇIKARILMA TEKLİFİ İDDİASI

Polis toplantılarda Etiler'deki arazinin kamu ihale kanunu kapsamı dışına çıkarılmasının tartışıldığını iddia ediyor. 
bir de Kiptaş genel müdürü ile ihale öncesi arazinin devrinin konuşulduğunu... 

   

Yine bir başka iddia. O iddiaya göre de araziyi almaya çalışan ekip sonuçtan o kadar emindi ki, o arazinin nasıl değerlendirileceğini bile planladı. el kadı italyan mimar federico'yu türkiye'ye getirtti. Hazırlıklar için bir milyon dolar harcadı. 

Bu fotoğraflarla birlikte bir başka iddia daha var. O iddia da Federico'nun hazırladığı projenin başbakana da sunulduğu... 

Polise göre arazinin düşük fiyata satılması için de önlem alındı. Aynı zamanda bunun için hazırlık da yapıldı. İlk ayak arazinin fiyatının tespitiydi. Polis bu işin içinde danışıklı dögüş var diyor. İşte ispat için fezlekeye koyduğu telefon görüşmesi. 

İŞTE O TELEFON TAPELERİ

kiptaş imar müdürü s.d. ile hasan telefonda..

imar müdürü :istanbul'da değerleme firması var mı tanıdığın.

hasan            :değerleme firması buluruz.
imar müdürü :bugün bir baksana bana öğleden sonraya söylesen milli emlağa bildiricem çünkü ben iki tane buldum da iki tane daha bulmamız lazım, bizim söylememiz lazım normalde
hasan’ : bir tanesi hiç önemli değil rahat rahat şey yapar öbürü de bakacak minumum maksimum rakamlara bir bakmam lazım

Bir de arazinin bakanlar kurulu kararıyla riskli alan ilan edilmesi var. Polise göre bu kararı çıkartanlar o arazinin riskli alan olmadığını biliyorlardı araziyi ucuza alabilmek için bu yöntem kullanıldı. Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
kani ileri 2 yıl önce

dokunmayın garipleri neleri varki ammada üstüne gidiyorsunuz ne olacak altarı bir arsa vakıf için alıyorlar.biz de ne acayip millet olduk her şeyden bir şey çıkartıyoruz.onların adları necmettin manevi dedeleri de öldükden sonra evlatları miras için ner dyse birbirlerini vuracaklardı bunların kazandığı hep helal.biliyorsunuz onlar devletin verdiği parayı zimmetten yargılandılar ama o zimmetden yargılanlar ve hüküm giyenler şimdi ülkeyi yönetiyorlar.ne beklenir.

Misafir Avatar
ali selçuk 2 yıl önce

istanbul gibi bir şehrin belediye başkanı, çavuşum suyunuz isindi, i̇şi̇ni̇z bi̇tti̇.
çok büyük terbi̇yesi̇zli̇kler ve ölçüsüzlükler. bunun yaninda mi̇lleti̇ suç sahi̇bi̇ yaparsiniz haaa ? yazik, çok yazik. sapir sapir döküleceksni̇z.. çünkü sizde utanmazlık zirvede...

banner115

BAKAN EROĞLU, MELEN PROJESİ İLE İLGİLİ...
Konuşmasına su yatırımları hakkında bilgi vererek başlayan Eroğlu, Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından...

Haberi Oku